Seçimden Önce Kritik Açıklamalar !

Seçim yayını tamamen Trt tarafından üstlenecek . Seçime kısa süreler kala , AK PARTİ  ve CHP kanadından sık sık açıklamalar geldi . Özellikle parti mensuplarının kişisel konuşmaları parti kanadını sıkıntıya soktu.

Peş peşe açıklamalar ve karşılıklı atışmalar gündem konuları oldu .

Diğer partilerden seçim konusunda sert tepkiler gelmekte . Sık sık durumla alakalı değerlendirme yapılmakta parti kanatlarında .Söz konusu atışmaların başında ‘ çünkü çaldılar ‘ ve  ‘ Pontus ‘ başlıkları yer almakta.

İstabvul büyükşehir belediye AK PARTİ adayı , Binali YILDIRIM’ın ” çünkü çalılar ”

ve CHP İstanbul büyükşehir belediye adayı Ekrem İMAMOĞLU’nun , Pontuslu o denilmesiyle .. Cümle Esenler belediye başkanına ait.

Daha sonra kendisinden bir açıklama geldi

Hal böyleyken Cumhurbaşkanı açtı ağzını . Söz konusu açıklamalar kaynaklı kızgınlık değil elbette . Parti kanadından kişisel haberler geldiği için çok ser açıklamalarda bulunuldu.

İlk olarak seçimlerin bölge bölge ayrılası gerektiğini vurguladı ve devamın da , o sert açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı ” Onlar kendi kurdukları dünya’dan gözlerini gönüllerini kapatmış kişilerdir , ve gerçekleri asla duymadıklarının vurgusunu yaptı.Devamın da , genel toplamada ilçeleri baz aldığımız da seçime herhangi bir hükmü olmayan oyların büyükşehir belediyesinde tekrardan sayımın da nasıl olur da seçimi değiştiriyor !

ve devamında oyların çalındığının üstüne vurgu yapıldı, ayrıca ” biz mazbatanın chp’den alınıp ak ye verilmesini istemedik , sadece doğru olan neyse onu istiyoruz.

kaynak: TRT , CNN 

haber:www.gazalist.com

yazar:gazalistgenc

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish
%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla