İPhone XS Modelinin Özellikleri

Apple Gather Round etkinliğinde tanıttığı iPhone XS, iPhone X ile benzer boyutlarda ve tasarıma sahip. Daha önceki S takısını alan modeller gibi iPhone XS modeli de geliştirilmiş X olarak karşımıza çıkıyor.

5.8 inç büyüklüğünde 1125×2436 piksel çözünürlüğünde ve 458 ppi piksel yoğunluğunda ki OLED ekranının kullanıldığı yeni modelle benzerlik gösteriyor. True Tone Display ve 3D Touch’ın unutulmadığı modelde ekran ayrıca 120 Hz olarak göze çarpıyor.

Gücünü Apple’ın A12 Bionic işlemcisinden alan yeni iPhone XS, 7nm işlemciye sahip ilk akıllı telefon unvanını alıyor. Huawei’nin 7 nm’lik Kirin 980 işlemcisini kullanacak olan Huawei Mate 20 ile bu alanda yarış içerisinde olduklarını sizlere hatırlatmak isterim.

2 işlemcisi A11 işlemcisinden %20 oranında hız artışı ve %40 oranında daha az güç tüketimi sunuyor. A11 ile beraber gelen mimarisel yenilikler, A12 ile beraber 7 nm üretim teknolojisiyle performans ve düşük güç tüketimi bir araya geliyor.

A12 Bionic işlemcisinin ise daha hızlı çekirdekler ve eş zamanlı kullanımda daha fazla verimlilik sunacak. Böylece çoklu çekirdek performansında % 25-30 artış elde edecek.

GPU performansı tarafında ise A11’e kıyasla %50 artış elde edilmiş. Bunun günlük hayata yansıması ortalama %20 seviyesinde olması bekleniyor. Çünkü artık GPU performansını bellek bant genişlikleri limitlemeye başlayacak seviyeye geldi.

Evet bilgisayarlar ve ekran kartları için dediğimiz bant genişlikleri artık mobil cihazlar için de önemli bir nokta haline geldi. Zira A12 saniyede 5 trilyon veriyi işleyebiliyor.

iPhone XS Kamera Özellikleri

Sensörler, işlemciler, algoritmalar ile birlikte İPhone XS kameraları artık bizlerle. Neural Engine ve gelişmiş algoritmalar içeren yenilikçi çift kamera sistemi, yaratıcılıkta yepyeni olasılıkların kapısını açıyor ve olağanüstü fotoğraflar çekmenize yardımcı oluyor.

Akıllı HDR; daha hızlı sensörler, iyileştirilmiş ISP ve gelişmiş algoritmalar gibi birçok farklı teknolojiden yararlanan akıllı HDR, fotoğrafların ışıklı ve gölgeli alanlarında daha fazla detay yakalayabilmenizi sağlıyor.

Ayarlanabilir alan derinliği; harika bir portre çekin ve derinlik denetimi özelliğiyle onu daha da muhteşem hale getiribilirsiniz. Alan derinliğini ayarlayın, arka planın ne kadar flu görüneceğine siz karar verin.

Gelişmiş Pokey efekti; İPhone XS daha da sofistike bir bokeh efekti sunuyor. Böylece fotoğrafların arka planı hiç olmadığı kadar güzel görünüyor.

Gelişmiş portre modu ile selfie; TrueDepth kamera, son derece hassas bir derinlik haritası oluşturarak arka planı flulaştırıp sizi ön plana çıkarıyor. Derinlik denetimi ise çektiğiniz fotoğrafların alan derinliğini ayarlayabilmenizi sağlıyor.

Loş ışıkta daha fazla detay; kamera sensörü şimdi daha derin ve daha büyük piksellere sahip. Daha derin pikseller görüntünün daha gerçekçi olmasını, daha büyük pikseller ise sensöre daha fazla ışık girmesini sağlıyor. Sonuç mu? Loş ışıkta daha da kaliteli fotoğraflar.

4K video ve daha geniş stereo ses; İPhone XS akıllı telefon dünyasındaki en yüksek video kalitesine sahip. Daha iyi bir loş ışık performansı, saniyede 30 kareye kadar video kaydı için genişletilmiş dinamik aralık, stereo kayıt ve daha geniş ses ayrımıyla stereo çalma gibi özellikler sunuyor.

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish
%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla