Huawei’den Rest !! Ben Kendim de Yaparım !!

Herkesin de bildiği gibi son dönemler de , özellikle ABD’nin Çin firmasına karşı olan yaptrımları bitmek bilmiyor. Son dönemler de ise kendi müttefiki olan FİVE EYES üyelerine de baskı yapmaya başlayan Trump , İngiltere , Canada , Yeni Zelanda , Avusturalya ve Birleşik Kırallığın da için de bulunduğu guruba baskı yapmaya devam ediyor . Son olarak Londra da gerekli görüşmeler yapmakta şuan .

Bu toplantılar sürerken , Huawei’den de bilgiler sızdırıldı . Huawei’in kendi işletim sistemini açıklaması an meselesi . Planlaması 2012 yılından beri yapılmakta , ki daha önce de Huawei bunu açıklamıştı .

İşte karşınız da ” ARK OS ”

Huawei firmasının 2012 yılından beridir geliştirmiş oldu işletim sisteminin sızdırılan görüntüleri

Şirket acil durum söz konusu olma olasılığına karşı , işletim sistemlerini devreye koyacağını belirtmişti . Bu durumda gösteriyor ki Trump’un sıkıştırmaya çalıştığı Çin firmasının kendini geliştirmekten alıkoyulmayacağı anlaşılmış oldu.

Yayımlanan haberlerde Huawei her an batabilir başlıklarına karşı , şirketin bu dev hamlesi hem kullanıcıları sevindirdi hem de Abd hükümetin’e karşı ezilmeyeceklerini göstermiş oldu .

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish
%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla