FİNAL FOUR’A HAZIR MISINIZ ?

DEVLER SAHNEDE ! Anadolu Efes Mi ? Fenerbahçe Doğuş Mu ? Real Madrid Mi? yoksa CSKA Moskova mı ?

Artık o gün geldi çattı !! tüm gözler FİNAL – FOUR da . Heyecan sürüyor , bir yandan iki Türk devi diğer yandan ispanyanın güçlü ekibi Real Madrid öte yandan Rusların ÇESK’sı . Fina four da görülen tüm takımlar tecrübenin ötesinde takımlar . Artık bu platform da alışkınlar ve yıllardır da buranın banko isimleri haline gelmekteler.

Bu yazımız da dört takımın son durumları , oyuncu , antrenör ve taraftar durumlarına göz atacağız.

Elbette il olarak medar-i iftiharlarımızı konuşacağız .Bilindiği gibi koçlar ve oyuncular açıklamalar da bulundular.

İlk olarak Anadolu Efes koçu Ergin ATAMAN , Fenerbahçe maçı öncesi açıklamalar da bulundu.

Ergin ATAMAN ;

Final four da olduğumuz için çok sevinçli ve bir o kadar mutlu ve guruluyuz.Karşımız da Avrupanın en iyi takımı ve en iyi koçu bulunmakta. Biz de Avrupa da ekol olan Efesin dörtlü final de olmasından kaynaklı çok gururluyuz.Zeljko’yu yaklaşık 6 aydır görüyorum . Tabiki kazanacağımıza ve takım olarak başaracağımıza inanıyoruz.

Koç Ergin ATAMAN ile birlikte başarılı oyuncu Micic ;

Geçtiğimiz yıllar da hem takımca hem de kişisel olarak tecrübesizdik . Evet hocamızın dediği gibi , Efes bir ekol ve biz inançlıyız güveniyoruz takımca.Başaracağımıza inanıyorum.

Sorulan bir soru da ‘ eğer şamiyon olursanız takımca ne yapacaksınız sorusunda , başarılı koç ‘ eğer şampiyon olursak ilk kutlamayı İbiza da sonra ise Türkiye ‘ye gelip burada kutlayacağız ‘ sözleri ile açıklamasını sonlardırdı. Bizde umuyouz ki Türk sporu ve basketbolu için muhteşem bir gün olur.

Ve Final four abonesi Avrupa’nın en iyisi , Fenerbahçe’den Obra sözüne başlamadan önce kupaya uzun uzun baktıktan sonra ;

Her ne olursa olsun ben oyuncularımla gurur duyuyorum.Sezon başından beri 28 tane galibiyet aldık ve sıra 29 ve 30 da .Biz buraya bunun için geldik neden olmasın bunlar.Anadolu Efes pic and rol’ü çok iyi yapan bir takım ve biz de onlara karşı agresif savunmamızı en iyi şekilde sergileyeceğiz elbette.Anadolu Efes gibi muhteşem bir oyun oynamaya çalışacağız , elbette önceliğimiz bu olacaktır.

Hemen ardından söz alan Kostas ;

Yarı final boyunca iyi oynamaya çalıştım ve iyi oynadım , finalde de elimden geldiği kadar bu iyi oyunumu tamamen sergileyeceğim’

Hemen ardından gazetecilerden ‘ Obra’ya soru sormak gibi bir niyetim yok , fakat siz bizim yerimizde olsaydınız nasıl bir soru sorardınız ? ‘ demesiyle salonda gülüşmeler başladı ve Obra ‘ tüm soruların cevabı belli , bu zorlu bir durum çok fazla kasmamak lazım ‘ deyip geçiştirmekle kaldı soruyu.


Daha sonra CSKA baş antrenörü söz aldı ve Real Madrid gibi muhteşem bir takıma karşı oyun oynayacaklarını daha önce İspanya da Baskonya’ya karşı İspanya da seri kazandıklarını belirten İtoudis , oyuncularına bundan sonra burada ki oynadıkları maçların kendilerine fayda sağlayacaklarına anlattığını söyledi.
Şuan düşüncelerinin maç değil de bir sonraki antrenman olduğunu belirtti.
Daha sonra CSKA’nın deneyimli yıldızı Hines ; çok çalıştıklarını ve final için burada bulunmak için bir sezon boyunca çok ley feda ettiklerini söyledi.

Son olarak İtoudis ; İspanya da şampiyon olmak istediklerin belirtti.

Real Madrid baş antrenörü Pablo Laso ; çocukluğumun geçtiği yerde final four oynamak benim için muhteşem bir duygu.Vitoria-Gazteiz’in bir basketbol şehri olduğunu belirten Laso , biz hazırız . Evet buralıyım bu çok şey ifade ediyor , biz normal sezon da iki maçımızı da kaybettik CSKA ya karşı ama inanıyoruz ki bunu başaracağız . Kanın da basketbol dolaşan bu şehrin çocuğuyum ve bunu başarabilirim.

haber : www.gazalist.com

yazar:gazalistgenc

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish
%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla