ASGARİ ÜCRETTE SON DAKİKA!!

BAKAN AÇIKLADI !!!

Asgari ücret zammı ve komisyon hakkında son dakika gelişmeleri yaşanmakta şuan. 2020 yılından itibaren geçerli olacak asgari ücret zammını belirlemek için Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplandı. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk asgari ücret ile ilgili, “Asgari Ücret Tespit Komisyonunun hem işçi hem de işveren bakış açısını dikkate alıp ortak noktada buluşması temel gayemiz. Alt sınırı daha ideal bir noktaya getirmek istiyoruz” dedi. Söz konusu haber sonrası asgari ücretin nasıl belirleneceğini merak eden vatandaşlar internet üzerinden ‘asgari ücret zammı ne kadar olacak?’ ‘ 2020 asgari ücret zammı ‘ sorgulamalarını hızlandırdı. İşte son dakika haberinin detayları….

En az olma ihtimali 2400 !!

Tüm Türkiye’nin merakla beklediği asgari ücret zammı ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Tespit komisyonu yeni asgari ücretin belirlenmesi için işçi, işveren ve hükümet temsilcilerince toplandı . Tam tamına 7 milyon kişiyi direkt olarak etkileyecek olan zam oranı ile ilgili vatandaşlar asgari ücret ne kadar olacak? 2020 asgari ücret sorularının yanıtlarını internet üzerinden araştırıyor.

BAKAN ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK’TAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI !!!

Asgari Ücret Tespit Komisyonunun hem işçi hem de işveren bakış açısını dikkate alıp ortak noktada buluşması temel gayemiz. Asgari ücretin sosyal ve ekonomik konjonktür ile uyumlu, kalkınmaya ve verimliliğe katkı verecek şekilde belirlenmesi önem arz etmekte. Temel meselemiz istihdamı korumak olmalı. Buna ulaşılması da tüm sosyal tarafların güçlü işbirliği ile mümkün. Biz burada komisyonun 2. toplantısını Türk-İş’in, 3. toplantısını ise TİSK’in ev sahipliğinde yapacağız. Aralık ayının sonunda bakanlıkta yapılacak toplantı ile de 1 ocak 2020 tarihinde yürürlüğe girecek asgari ücreti açıklıyor olacağız. …

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish
%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla